Přednáška v Telči o Tomáši Špidlíkovi

Telčští památkáři pořádají další přednášku z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Tentokrát představí odkaz Tomáše Špidlíka v římském Centru Aletti. Přednáška Jiřího Šťasty se koná dnes v osmnáct hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Vstup je zdarma.  

„Při příležitosti 100. výročí narození jezuity a kardinála Tomáše Špidlíka (17. prosince 1919 – 16. dubna 2010), rodáka z Boskovic, se v prostorách bývalé jezuitské koleje v Telči uskuteční přednáška věnovaná tématu Umění a Život. Představen bude také institut Centro Aletti v Římě, který se zabývá uměním v liturgickém prostoru, a to zejména návrhem a realizací mozaik,“ sdělila mluvčí telčského pracoviště Národního památkového ústavu Ilona Ampapová a doplnila: „V této souvislosti přednášející zdůrazní roli Tomáše Špidlíka za pontifikátu Jana Pavla II., zvláště pokud jde o soukromou papežskou kapli Redemptoris Mater ve Vatikánu. Závěrem se lidé více dozví o činnosti Dílny Všech svatých v Rajhradě, která se zaměřuje na úpravu kostelů a kaplí u nás i na Slovensku.“

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal v Telč tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.
Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/kultura_region/na-prednasce-se-dozvite-o-odkazu-tomase-spidlika-20191126.html


Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/kultura_region/na-prednasce-se-dozvite-o-odkazu-tomase-spidlika-20191126.html

Přejít nahoru