Bohoslužby v Brně

Bohoslužby v Brně, kam na mši svatou v Brně?

AKTUALIZOVÁNO 22.4.2024 – Zjistili jste nesrovnalosti? Napište prosím na jiri.stasta(a)gmail.com

Mše svaté pravidelně pořádané na území města Brna.

Neděle – bohoslužby

7:00sv. Augustin, Brno Komín (LAT, 1, A), Brno Líšeň – sv. Jiljí, sv. Máří Magdalena (z důvodu rekonstrukce mše svaté v kostele kapucínů)
7:15Brno Řečkovice
7:30jezuité (+ sv. Jakub)*, Petrov (LAT), minorité, Brno Bystrc, Brno Husovice, Brno Kohoutovice, Kr. Pole, Staré Brno, Brno Starý Lískovec, Brno Tuřany, Brno Žabovřesky
7:45sv. Tomáš (LAT)
8:00sv. Leopold, Křenová, Grohova, Komárov, Zábrdovice, Židenice, Lesná, sv. Josefa (REC, SSL)
8:30Brno Jundrov, Líšeň – salesiáni (A), Brno Řečkovice (A), Brno Slatina, sv. Máří Magdalena (z důvodu rekonstrukce mše svaté v kostele kapucínů)
8:45Brno Bystrc (A), Soběšice
9:00Petrov (D), sv. Augustin, minorité, sv. Tomáš (D/A), Obřany, Líšeň – Kostelíček (P), Staré Brno, Žebětín,  Řečkovice (P),  sv. Jakub*
9:30Křenová (D), sv. Jakub (D, A), Komárov (LAT/1), Kr. Pole, Starý Lískovec, Žabovřesky
9:45Zábrdovice (D)
10:00 kapucíni, Bystrc, Husovice, Komín, Líšeň – sv. Jiljí (A), Řečkovice (A), Tuřany, Židenice, kaple Milosrdných bratří, Lesná, sv. Josefa (REC, ukraj.)
10:15jezuité, sv. Leopolda a Václava (REC, SK)
10:30Petrov, minorité (D), sv. Michal, Kohoutovice (A)
11:00Křenová, sv. Tomáš, Staré Brno, Žabovřesky (A)
12:15jezuité (ENG)
15:00sv. Michal (LAT)
15:30minorité
17:00kapucíni
18:00sv. Augustin, Bystrc (Z), Husovice, Líšeň – sv. Jiljí, Žabovřesky, Líšeň – kostelíček
18:30Křenová, sv. Michal, Bystrc (L), Kr. Pole
19:00jezuité (SK), sv. Jakub (SK/A)*
19:30sv. Tomáš
21:00jezuité

* rekonstrukce sv. Jakuba – v neděli v jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie

Pondělí

6:00Křenová
6:45sv. Rodiny
7:00sv. Augustin (P), sv. Tomáš, Líšeň – sv. Jiljí, Soběšice, Žabovřesky, Kr. Pole (A)
7:30Petrov
8:00sv. Jakub
8:30sv. Máří u kapucínů
10:00minorité
12:15jezuité
15:30minorité
17:30sv. Tomáš (A), Žebětín (D)
18:00sv. Leopold, sv. Maří Magdaléna, Bystrc (Z), Husovice, Komárov, Komín, Lesná, Řečkovice (A), Soběšice (N), Starý Lískovec (A), Tuřany, Zábrdovice (M/A), Žabovřesky
18:30Bystrc (L)
19:00jezuité (S, A), sv. Jakub*

  * dočasně ve sv. Tomášovi

Úterý

6:00Křenová
6:45sv. Rodiny
7:00sv. Leopold, Lesná, sv. Tomáš, Bystrc, Soběšice, Žabovřesky
7:30Petrov
8:00sv. Jakub
8:30sv. Máří u kapucínů
10:00 minorité
12:15jezuité
15:30minorité
17:00kapucíni, Lesná
17:30sv. Tomáš (D/A), Kohoutovice
18:00sv. Augustin, minorité (S/A), Husovice, Líšeň – sv. Jiljí, Soběšice (N), Staré Brno, Zábrdovice, Žabovřesky – kaple, Židenice, Petrov (M, A)
18:30Křenová, Bystrc (v Arše, N)
19:00sv. Jakub*, Petrov (S, A)
20:00sv. Michal

 * dočasně ve sv. Tomášovi

Středa

6:00Křenová
6:45sv. Rodiny
7:00sv. Tomáš, Soběšice, Žabovřesky, sv. Leopold
7:30Petrov, jezuité (S), Líšeň
8:00sv. Jakub, sv. Augustin, Slatina, Žebětín
8:30sv. Máří u Jakuba
10:00 minorité
12:15jezuité
15:30minorité
17:00kapucíni, Svaté rodiny, Husovice (na faře)
17:30sv. Tomáš, Petrov (A)
18:00sv. Augustin, Husovice (P), Bystrc (Z), Komárov, Komín, Kr. Pole (A, D), Lesná, Líšeň – sv. Jiljí, Obřany, Řečkovice (D/A), Soběšice (N), Staré Brno, Starý Lískovec, Tuřany, Zábrdovice, Žabovřesky, Židenice
18:30Křenová, Bystrc (L), sv. Josefa (REC, při mrazech v kapli Jana M. Vianye)
19:00sv. Jakub*, Jezuité (S)
21:00Petrinum Veveří 15

  * dočasně ve sv. Tomášovi

Čtvrtek

6:00Křenová
6:45sv. Rodina
7:00sv. Tomáš, Bystrc, Komárov, Lesná, Řečkovice, Soběšice, Žabovřesky
7:30Petrov
8:00svatý Jakub, Líšeň – sv. Jiljí
8:30sv. Máří u Jakuba
10:00 minorité
12:15jezuité
15:30minorité
17:00kapucíni
17:30Petrov (poutní), sv. Tomáš
18:00sv. Augustin, Husovice, Slatina (D), Soběšice (N), Staré Brno, Starý Lískovec, Tuřany, Zábrdovice, Žabovřesky (A, M, S), Žebětín (Z), Židenice, sv. Leopold
18:30Křenová, Žebětín (L)
19:00sv. Jakub*, sv. Rodiny (A)
20:00sv. Michal

  * dočasně ve sv. Tomášovi

Pátek

6:00Křenová
6:45sv. Rodiny
7:00sv. Tomáš, Soběšice, Žabovřesky,
7:30Petrov
8:00sv. Jakub
8:30sv. Máří u Jakuba
10:00 minorité
12:15jezuité
15:30minorité
16:30Brno Bystrc (v Arše, D, N)
17:00kapucíni
17:30Petrov (D), sv. Tomáš
18:00sv. Leopold, sv. Augustin, Brno Bystrc (Z), Brno Husovice, Brno Komárov, Brno Komín, Lesná,Brno Líšeň – sv. Jiljí,Brno Obřany, Řečkovice, Slatina (1), Soběšice (N), Staré Brno, Starý Lískovec, Tuřany, Zábrdovice, Žabovřesky, Žebětín (Z), Židenice
18:15Líšeň – salesiáni (A)
18:30Křenová (1. pátek v měsíci litanie a adorace na konci bohoslužby), sv. Michal (1), Bystrc (L), Kr. Pole (A), Žebětín (L), sv. Josefa (REC, při mrazech v kapli Jana M. Vianye)
19:00sv. Jakub*

 * dočasně ve sv. Tomášovi; ale první pátek v měsíci v 19:00 v jezuitském kostele

Sobota

7:00Brno sv. Augustin, Bystrc, Komárov, Řečkovice, Soběšice, Tuřany, Žabovřesky, Židenice
7:30Petrov, Líšeň – sv. Jiljí, Kr. Pole
8:00Brno sv. Jakub*, minorité, sv. Rodiny, Lesná, Obřany (1), Žebětín, Starý Lískovec (2, 3, 4),
8:30Brno sv. Máří u Jakuba
12:15jezuité
17:00kapucíni (NP)
17:30sv. Tomáš (NP), Horní Heršpice (NP), Tuřany (1)
18:00Brno Bohunice (1, NP), Husovice, Staré Brno, Zábrdovice (NP), Žabovřesky
18:30Brno Křenová (NP)
20:00sv. Michal (NP)

* dočasně ve sv. Tomášovi

Vysvětlivky zkratek:
Z – během zimního obdobíL – během letního obdobíA – během školního roku
P – během prázdnin1-4 – první (resp. podle čísla) v měsíciN – nepravidelně; ověřte si den konání
REC – řeckokatolická bohoslužbaNP – s nedělní platností 
S – studentskáM – pro mládežD – pro rodiny s dětmi
LAT – latinskyENG – anglickySK – slovensky
PL – polskyDEU – německyV – vietnamsky
D/A – sloužena celý rok, ve školním roce je pro dětiD, A – sloužena pouze ve školním roce, je pro dětiSSL – staroslověnsky

Převzato z webu VKH

Vkh v Brně pořádá kulturní a duchovní program pro vysokoškolské studenty. Sídlo VKH je na Studentském centru na ulici Kozí v Brně.

Studentské centrum
Kozí 8
602 00 Brno


Přejít nahoru